TERMINY EGZAMINÓW DIAGNOSTYCZNYCH |
PRACOWNIA BADAŃ |
CZY MOGĘ JUŻ ODEBRAĆ PRAWO JAZDY? |
CZY KARTA KIEROWCY JEST JUŻ WYDANA? |
KURS RZECZOZNAWCÓW SUROWCÓW I ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH
Bydgoszcz, dnia 08.07.2016r.
wg rozdzielnika
W nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów oraz otrzymanych zgłoszeń, przedkładamy ofertę organizacji szkolenia dla kandydatów na rzeczoznawców w zakresie:
pobieranie próbek ziarna zbóż, nasion roślin strączkowych i ich przetworów (poz. 9 wykazu specjalizacji) oraz nasion roślin oleistych(poz.10 wykazu specjalizacji).
Prowadzone szkolenie ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu klasyfikacji oraz pobierania próbek danego artykułu rolno - spożywczego, niezbędnej do egzaminu kwalifikacyjnego składanego przed komisją powołaną przez Głównego Inspektora ( Art.35 ust.2 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. Dz.U. z 2001r. Nr 5, poz. 44).
Potwierdzenie przed komisją kwalifikacyjną wiedzy praktycznej i teoretycznej jest warunkiem niezbędnym do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rzeczoznawcy według specjalizacji w zakresie rodzajów artykułów rolno-spożywczych.
Zasady przeprowadzenia egzaminu przed komisją kwalifikacyjną oraz prowadzenie szkoleń dla kandydatów na rzeczoznawców uregulowane są w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 lutego 2003 roku w sprawie nabywania uprawnień do wykonywania niektórych czynności związanych z oceną jakości handlowej artykułów rolno - spożywczych oraz do dokumentowania tych czynności (Dz. U. Nr 35, poz. 300).
Organizując szkolenie dla kandydatów na rzeczoznawców w zakresie jak wyszczególniono powyżej informuję, że:
- warunkiem przystąpienia kandydatów na rzeczoznawców do szkolenia jest wniesienie opłaty w wysokości 500,00 zł (cena obejmuje materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch) od osoby na konto:
Zakład Usługowo-Szkoleniowy PERFEKT Maria Nawrocka NIP; 554-007-80-43,
ING Banku Śląskim Oddział w Bydgoszczy - nr 52 1050 1139 1000 0090 6902 2508 oraz przedłożenie kserokopii dowodu wpłaty organizatorowi przed rozpoczęciem szkolenia.
- Termin i miejsce szkolenia - 23lipiec 2016 r. sala wykładowa Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego J.J.Śniadeckich,UTP Wydz-Hodowli i biologii zwierząt, Bydgoszcz,ul.Ma- zowiecka 28(wejście od ulicy Hetmańskiej) . Rozpoczęcie szkolenia godz. 9°°. Egzamin po zakończeniu szkolenia w dniu 23lipca 2016r. około godz. 1400.
Opłatę za egzamin należy wpłacać na konto: - Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych w wysokości 194,99 zł od osoby - NBP O/Warszawa 85 1010 1010 0063 6322 3100 0000 ( potwierdzenie wpłaty przedłożyć przed egzaminem komisji).
Szczegółowych informacji dotyczących przebiegu szkoleń udziela Pan Marian Buczkowski / tel: 606 347 363/.
W załączeniu przesyłamy ankietę uczestnika, którą po wypełnieniu prosimy odesłać do WIJHARS 85-039 Bydgoszcz ul. Hetmańska 28 do dnia odwrotnie , która stanowić będzie potwierdzenie udziału w szkoleniu.
Program szkolenia oraz materiały uczestnik otrzyma w dniu rozpoczęcia szkolenia.
UWAGA:
- niezależnie od przesłania „ankiety uczestnika” prosimy o elektroniczne przekazywanie danych uczestników wg załączonego wzoru na iw.dabrowski@iihars.gov.pl.
- z uwagi na ograniczoną ilość miejsc proszę o potwierdzenie udziału w szkoleniu i egzaminie w terminie odwrotnym od chwili otrzymania niniejszej informacji. tel jak wyżej.
Podstawy prawne:
Zgodnie z art. 35, ust. 1 ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. Nr 187, poz. 1577) pobieranie próbek, ustalanie klas jakości oraz sposobu produkcji określonych artykułów rolno-spożywczych na zlecenie zainteresowanych przedsiębiorców mogą, poza pracownikami Inspekcji, przeprowadzać tylko osoby wpisane do rejestru rzeczoznawców, zwane dalej „rzeczoznawcami”
Decyzję o wpisie, odmowie wpisu bądź skreśleniu z rejestru rzeczoznawców wydaje wojewódzki inspektor prowadzący rejestr rzeczoznawców.
Warunkiem wpisu do rejestru rzeczoznawców jest posiadanie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu zasad klasyfikacji, sposobu produkcji oraz pobierania próbek danego rodzaju artykułu rolno-spożywczego, potwierdzone zdaniem, co 3 lata egzaminu przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez Głównego Inspektora.
Osobie wpisanej do rejestru rzeczoznawców wojewódzki inspektor wydaje zaświadczenie o wpisie oraz imienną pieczęć.
Zagadnienia dotyczące zakresu i trybu działań Inspekcji w zakresie nadawania uprawnień rzeczoznawcom, jak i zakresu działania i obowiązków rzeczoznawców są regulowane przepisami:
- Ustawy z dnia 21 grudnia 2000r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U. z 2005 r. Nr 187, poz. 1577, z późn.zm.),
- Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 lutego 2003r. w sprawie nabywania uprawnień do wykonywania niektórych czynności związanych z oceną jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz dokumentowaniem tych czynności (Dz.U. z 2003 r. Nr 35, poz. 300, Dz.U. z 2005 r. Nr 181, poz. 1511),
- Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej poszczególnych asortymentów artykułów rolno-spożywczych Dokumentowanie czynności wykonywanych przez rzeczoznawców reguluje Rozporządzenie MRiRW z dnia 5 lutego 2003 r. (Dz.U. Nr 35, poz. 300 z późn. zm.)
Zakres szkolenia / egzaminy:
- pobieranie próbek
- ustalanie klas jakości
- ustalanie sposobu produkcji określonych artykułów rolno-spożywczych
Wykaz specjalizacji:
- mięso i jego przetwory
- klasyfikacja tusz wieprzowych w systemie EUROP
- klasyfikacja tusz wołowych w systemie EUROP
- klasyfikacja tusz owczych w systemie EUROP
- drób i jego przetwory
- jaja i ich przetwory
- gęś owsiana
- dziczyzna i jej przetwory
- ryby i ich przetwory
- mleko i jego przetwory
- ziarno zbóż, nasiona roślin strączkowych i ich przetwory
- nasiona roślin oleistych
- oleje i tłuszcze roślinne
- tłuszcze zwierzęce
- buraki cukrowe i ich przetwory
- owoce i warzywa świeże
- owoce i warzywa przetworzone
- kwiaty cięte i doniczkowe
- koncentraty spożywcze
- miód i inne przetwory pszczele
- ziarno kakaowe i jego przetwory
- zioła i przyprawy
- piwo i surowce browarnicze
- wyroby winiarskie
- kawa i herbata
- chmiel i produkty chmielowe
- produkty przemysłu ziemniaczanego
- napoje spirytusowe
- napoje bezalkoholowe
- wyroby garmażeryjne
- wyroby piekarskie
- wyroby ciastkarskie
- wyroby cukiernicze
- dodatki spożywcze
Zapisy:
Zapisy przyjmowane są na podstawie następujących dokumentów:
- wypełnionej karty zgłoszenia na szkolenie
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-15.00
Kontakt:
Zapytania odnośnie kursu proszę kierować do:
Marian Buczkowski
tel. 606 347 363 w godz. 800 - 1500